Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
197.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Tesla Model 3 RWD fra november 2022 sælges.
Velkørende og velholdt bil, som fremstår i rigtig pæn stand både indvendigt og udvendigt.
Udstyret med LFP-batteri, som kan oplades til 100% dagligt. Bilen er primært opladet hjemme (AC), hvilket er skånsomt for batteriet.
Udstyr inkluderer bl.a.:
• Matrix LED-forlygter
• Varmepumpe
(Udstyr der kendetegner de nyere og opdaterede modeller)
Bilen har kørt problemfrit og er stadig dækket af fabriksgaranti.
Sælges på originale sommerdæk (4–6 mm).
Klar til ny ejer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Aircondition | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El betjent bagklap | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |