Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
179.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 614 km |
| Batterikapacitet | 90,3 kWh |
| Energiforbrug | 122 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget pæn og velholdt Tesla Model 3, fejlfri og kører til dagligt. DK’s billigste Long Range Model 3 model 2021 med varmepumpe og elektrisk bagklap.
Nysynet, der medfølger 4 nøgler (kort) og en bil model nøgle. Derudover bruger man telefonen som nøgle og kan tilføje mange brugere. Der medfølger 4 stk originale 18” Tesla fælge med vinterdæk og der sidder 20” fælge med sommerdæk på bilen nu.
Der blev udskiftet 4 nye bærearme på bilen og et helt nyt rat fra Tesla på garantien.
Den har forsat garanti fra Tesla på Batteri og drivlinje/motor frem til 192.000km.
Sælges udelukkede grundet ændret kørselsbehov.
Restgælden i bilen lukkes lige inden salg og I får naturligvis dokumentation med på dette.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 444.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |