Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
184.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 614 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vi sælger vores flotte Tesla model 3 LR med anhængertræk. Det er den faceliftet version med varmepumpe, matrix lys og elektrisk bagklap. Den har en rigtig god rækkevidde - opgivet til 600km. Den kører perfekt uden fejl eller mangler. Bilen er passet på, og står i god stand. Den har sidste år fået skiftet bærearme, supermanifold og ratstamme for cirka 30.000,- så den er klar til mange flere kilometer :-) Bilen er uden gæld.
Skriv eller ring for mere information.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 444.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |