Suzuki Vitara1,4 mHybrid Active AllGrip 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 129 hk/235 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Suzuki Vitara 1,4 Hybrid (129 hk) fra 2022 har et højt udstyrsniveau som standard, herunder 48V mild-hybrid teknologi, 17" alufælge, LED-forlygter, adaptiv fartpilot, 9" touchskærm med trådløs Apple CarPlay/Android Auto, bakkamera, parkeringssensor (bag), samt automatisk nødbremsesystem og skiltegenkendelse. Modellen er generelt rost for sin høje siddeposition og generøse udstyrspakke.
Den har ligeledes fået undervognsbehandling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.908 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.337 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Servo |