Suzuki Swift1,2 Young 5d
Kontantpris
40.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 94 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fin suzuki swift sælges
Bilen sælges med 1 år gammle hel årsdæk + et reserve dæk. Der medfølger 2 nøgler.
Bilen kører som den skal og har i løbet af de 3 år jeg har ejet den aldrig fejlet noget, og er gået igennem syn hver gang uden problemer
El-betjente forreste sideruder, Centrallås m/fjernbetjening, ESP, Læderrat, CD-radio m/ratbetjening, El-sidespejle m/varme, varme i forsæder, Aircondition, Splitbagsæde, Højdejusterbart førersæde, Servostyring, Airbags 7 stk, Informationsdisplay, Metallak, MSC ny Swift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 136.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 935 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |