Suzuki Ignis1,2 Dualjet Club 5d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
træk, bakkamera, navigation, apple carplay, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, fuldaut. klima, sædevarme, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, tagræling, 6 airbags, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 129.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 900 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |