Toyota Aygo1,0 VVT-i x-play 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 95 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/83 nm |
| Acceleration | 13,8 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
En rigtig pæn og meget velkørende ÉN EJERS Toyota Aygo 1,0 5-dørs. Kører rigtig godt i motor, gearkasse og kobling. Meget flot og velpasset inde såvel som ude - rustbeskyttet og i orden. Den har brugsspor i lakken.
Den bliver leveret helt nysynet og nyserviceret. Reg. 1. gang 7/2018 med samme private ejer fra ny. Senest serviceret v 62.000 km 3/2025.
En dejlig rummelig og meget økonomisk bil - kører hele 26,3 km pr. liter benzin! Bør ses og prøves - et rigtig godt køb!
OBS PRISEN ER INKL LEVERINGSOMKOSTNINGER!
Gerne finansiering med eller uden udbetaling - spørg herom?
www.tumlinghoejauto.dk
Tlf. 2224 0205
Følg os gerne på Facebook!
UDSTYR: , kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, led kørelys, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, bakkamera, isofix, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 112.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 855 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk start/stop | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |