Skoda Octavia2,0 TDi 150 Style Combi DSG 5d
Kontantpris
99.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Skoda Octavia 2.0 - TDI Style Combi - 150 hk.
Velkørende Skoda sælges. Har DSG automatgear, og kører som en drøm.
Den er kvik, den perfekte familiebil (rummer to barnevognen eller en barnevogn og en klapvogn) og trækker en trailer som en mis.
Står pt på vinterdæk med originale Skoda fælge.
18” originale fælge medfølger desuden også.
Har netop fået skiftet olie, og er ellers passet som den skal.
DSG automatgear
Apple Carplay
Fartpilot
Træk
Front-assist
Klimaanlæg
Kørecomputer
Og meget mere. Se yderligere information på billede 10.
Diesel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|