Skoda Octavia1,8 TSi 160 Ambiente Combi 5d
Kontantpris
14.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2010 |
| Kilometertal | 320.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Skarpt lavpristilbud til gør-det-selv !! Se sidste billede for vilkår
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, træk til 1300kg, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, navigation, regnsensor
Bilen har kosmetisk klargøring, samt en lysende motorlampe, pris sat herefter
Information om prøvekørsler:
Alle vores annoncerede biler er på - eller på vej hjem til - vores udstilling. Prøvekørsler skal altid bookes forinden. Det gøres blot ved at skrive til os på salg@sbbiler.dk eller ved at ringe til os på tlf. 7174 7373.
Velkommen hos Schønemann & Brodersen Biler A/S
*der tages forbehold for taste- og beregningsfejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 287.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | Navigation |
| Alufælge | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Kørecomputer |