Skoda Octavia1,5 eTSi 150 Style Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
🔥 Škoda Octavia 1.5 eTSI Style Combi DSG 🔥
Moderne og rummelig stationcar med mild-hybrid motor, automatgear og massere af komfort – perfekt til familien.
🎨 Farve: Lava Blue Metallic
📊 Kilometerstand: 40.000 km
💰 Pris: 314.900 kr.
Højdepunkter:
✅ 1.5 eTSI mild hybrid
✅ DSG automatgear
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Fuld LED for -og baglygter
✅ Digitalt cockpit
✅ Navigation
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ Bakkamera
✅ 3-zonet klimaanlæg
✅ El-bagklap
✅ Trådløs mobilopladning
✅ Multifunktionelt læderrat
✅ Isofix beslag
✅ Stort bagagerum
✅ Lane Assist
✅ Sædevarme
✅ USB-C tilslutning
✅ El-klapbare sidespejle m. varme
💰 Vi tilbyder fleksibel finansiering samt mulighed for attraktiv forsikring.
🔧 Vi sørger altid for, at din bil er mekanisk i orden, inden du får den.
Det gør du får 1 års brugtvognsgaranti fra aut. værksted med - helt gratis.
En topmoderne stationcar med lavt kilometer på tælleren, høj komfort & med massere af komfort – perfekt til dig, der vil have en økonomisk, velkørende & veludstyret familiebil.
Der tages forbehold for eventuelle indtastnings- og trykfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 386.460 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 640 liter |
| Vægt | 1.921 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 7 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |