Skoda Octavia1,6 TDi 105 Ambiente Combi 5d
Kontantpris
25.300 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2011 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Næste syn 11.2027.
Kører perfekt.
ingen lamper lyser.
Mange nye dele.
1,9 Diesel Km/L 22,2
Højdejust. forsæder, el-sidespejle, tågelygter, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio
Ring nu og prøv bilen i dag!
📱 81 28 17 33 Telefon tid: 9 – 21 Alle dage
🚚 LEVERING SAMME DAG!
🌐 LPLbiler.dk
undgå at køre forgæves – ring gerne i forvejen.
🔄 Vi tager gerne din brugte bil i bytte!
💰Attraktiv finansiering med 0kr eller 20% udbetaling igennem Santander.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 274.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| Fartpilot |