Skoda Octavia1,6 Ambiente aut. 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2005 |
| Kilometertal | 176.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,7 km/l |
| CO2 udledning | 167 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/148 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Skoda Octavia – Automatgear – Nysynet – 176.000 km
Velholdt og driftssikker Skoda Octavia sælges. Bilen er udstyret med automatgear, som giver en komfortabel og afslappet køreoplevelse – perfekt både til bykørsel og længere ture.
Bilen fremstår pæn og velkørende i forhold til alder og kilometer, og den er netop nysynet, så den er klar til mange kilometer endnu uden bekymringer.
Highlights:
Automatgear
Kørt 176.000 km
Nysynet
God og stabil køremaskine
Rummelig og praktisk familiebil
Pæn kabine med funktionelt infotainmentsystem
En ideel bil for dig, der ønsker en økonomisk, komfortabel og pålidelig bil med god plads.
Kontakt for fremvisning eller prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 278.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot | Træk |
| Fuldaut. klima |