Skoda Octavia1,5 eTSi 150 Style Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Farve: BLACK MAGIC
Interiør: SORT
Tilkøbt Fabriksudstyr:
🔥svingbart træk
🔥Bakkamera
🔥3 zone klimaanlæg
🔥Leather-wrapped multi-function steering wheel with tiptronic
🔥Varme i forsæder
🔥Varmeisolerende forrude
🔥Nøglefrit låse- og startsystem "Keyless Advanced
🔥Digitalt cockpit
🔥Navi Columbus + netradio
🔥LED headlamps
🔥Komfortsæder foran
🔥FRONT ASSIST - med advarsels- og bremsefunktion ved køretøjer, fodgængere og cyklister
🔥Lys og regnsensor
🔥Adaptiv fartpilot
🔥Top LED baglygter inkl. animeret blinklys
🔥Phone Box med trådløs opladning
Udvalgt standardudstyr:
🔥Lane Assist
🔥Med undvigehjælp med drejeassistent
🔥Sidespejle; elektrisk indstilling/opvarmning -aut. afblænding (fører), elektrisk ind-/udklapning, områdebelysning
🔥Stemmestyring
🔥"DRIVER ALERT" - træthedsregistrering
🔥DAB - digital radiomodtagelse
🔥Interior ambient lighting and surround lighting
🔥Manuel justerbar lændestøtte på forsæder
🔥Parkeringssensor bag
🔥Opvarmede sprinklerdyser ved forruden
🔥"SMART LINK" (trådført og trådløs forbindelse)
Vi tilbyder tilmed en af landets skarpeste finansieringsløsninger, med virkelig attraktive renter. Vi tilpasser løsningen til dine behov og din økonomi
Der tages forbehold for trygfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 367.758 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 640 liter |
| Vægt | 1.921 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Områdebelysning |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |