Skoda Octavia1,4 TSi iV Sportline Combi DSG 5d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 44,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,6 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 180 min |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Flot og velholdt Octavia Sportline hybrid fra 2022 – kombinerer køreglæde, komfort og lavt forbrug.
Bilen har udvidet fabriksgarati til 06/2027
Undervognsbehandlet fra ny.
Bilens højdepunkter:
- Sportline
- Aftageligtt anhængertræk. (1.500kg)
- Adaptiv fartpilot m. "follow to stop"
- Elektrisk Soltag
- Vognbaneassitent
- Matrix Led forlygter
- Sædevarme
- Ambiente belysning
- Navigationssystem-high
- Sport-komfortsæder
- Sort himmel
Bilen står utrolig flot og med meget minimale brugsspor.
Har du spørgsmål er du meget velkommen til at give et kald eller sende en sms på 30707684.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.701 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.746 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 344 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |