Skoda Octavia1,2 TSi 105 Ambition Combi 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 142.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, 2 zone klima, centrallås, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, regnsensor, airbag, esp, isofix
bilen er nysynet ,pæn og velholdt, sommerhjul på alufælge,
henv til steffen eisner på 20222038, bagagerumsdækken
prisen er + nummerplader 1580 kr
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 241.983 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.147 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Tågelygter |
|---|---|
| Centrallås | Vinterhjul |