Skoda Kodiaq1,5 TSi 150 Adventure+ DSG 5d
Kontantpris
255.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,0 km/l |
| CO2 udledning | 153 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
God og rummelige Skoda Kodiaq Adventure+ DSG med lavt km tal. Denne model har fuld LED lys med aut. fjernlysasssistent, adaptiv fartpilot, p-sensor for og bag samt bakkamera, nøglefri start/stop og adgang på fordøre, navigation med Apple carplay, el-bagklap, 7 sæder og aftageligt træk med 13 polet stik. Alle service er overholdt og bilen er synet i 25. nov. 2025. 18" Alu vinterhjul medfølger. Forbehold for taste fejl.
Gør en god handel i Påsken!!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 396.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.507 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 700 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |