Seat MiiElectric+ 5d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Produceret | 3/2021 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/212 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
⭐️Flot og velholdt. ⭐️
Highlights:
- 460 halvårlig afgift
- 83 KW
- Fuldaut. klima
- 1Ejers
Yderligere info om bilen:
kørecomputer, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, 16" alufælge, tågelygter, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, udv. temp. måler, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, aux tilslutning, 6 airbags, esp, isofix, parkeringssensor (bag), antispin
Hos Nj Biler har vi igennem vores 8 års erfaring med salg af biler og vores eget værksted hjulpet mange kunder afsted i deres nøje gennemgåede brugte biler.
Bilen kan finansieres med eller uden udbetaling.
Alle biler står klargjort og klar til en prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.235 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 295 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |