Seat Tarraco1,4 eHybrid FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 55,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 7,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🔥 SEAT Tarraco 1.4 eHybrid FR 🔥
Stor, veludstyret og rummelig SUV med hybrid-kraft, automatgear og massere af plads — ideel til familier, hverdagsbrug og lange ture.
🎨 Farve: Sort
📊 Kilometerstand: 83.000 km
💰 Pris: 299.900 kr.
Højdepunkter:
✅ 1.4 eHybrid plug-in hybrid
✅ 245 hk / 400 Nm
✅ DSG automatgear
✅ FR udstyrspakke
✅ Full LED for -og baglygter
✅ Adaptiv fartpilot m. Travel Assist
✅ 360 graders parkeringssensorer
✅ Bakkamera
✅ Anhængertræk (svingbart)
✅ Digitalt cockpit m. navigation
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ 3-zonet klimaanlæg samt varme i bagsæder
✅ Isofix beslag
✅ Tonede ruder
✅ Op til 1.800kg på krogen.
✅ El-installerbare førersæde m. memory
✅ Multifunktionelt læderrart m. varme
✅ El-bagklap
💰 Vi tilbyder fleksibel finansiering og mulighed for attraktiv forsikring.
🔧 Vi sørger altid for, at din bil er mekanisk i orden, inden du får den.
Det er uanset om den skal have lavet service, eller om den skal synes.
🔒 Mulighed for tilkøb af Fragus køretøjsgaranti.
En komplet og velkørende plug-in hybrid SUV med stærk motor, automatgear og massere af moderne udstyr – perfekt til dig, der vil have komfort, funktion og lavere driftsomkostninger i én bil.
Der tages forbehold for eventuelle indtastnings- og trykfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 429.556 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.768 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nødlader |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |