Seat Leon2,0 TDi 184 FR ST DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 292.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/380 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
VELUDSTYRET SEAT LEON 2,0 TDI AUT FR! SÆLGES SOM ET AFHENTNINGSTILBUD!
Åbningstider i Påsken:
Skærtorsdag: Lukket
Langfredag: Lukket
Lørdag: Lukket
Påskedag - Søndag: 11.00-15.00.
2 Påskedag - Mandag: 11.00 - 15.00.
• Bemærk bilen står på eksternt lager så kontakt os inden en evt. fremvisning.
SÆRLIGE BEMÆRKNINGER TIL BILEN:
• NÆSTE SYN: 08.11.2026
• SOLTAG
• AFTAGELIGT ANHÆNGERTÆK TIL 1.600 KG.
• ADAPTIV FARTPILOT
• VOGNBANEASSISTENT
• FULD LED FORLYGTER
• 17" ALU
• NAVIGATION
• PARKERINGSSENSOR FOR + BAG
• EL-SIDESPEJLE MED VARME
• LED KØRELYS
• 2-ZONERS KLIMAANLÆG
• SÆDEVARME I FOR
• TRÆNGER TIL EN KLARGØRING
• FARVE: BLÅ METALLIC
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR UDEN GARANTI OG REKLAMATIONSRET!
Et “afhentningstilbud” hos Kring & Nielsen er en bil vi typisk har fået ind i bytte, med salget af en af vores salgsklare biler. Bilen kan være fin og velkørende, men er udenfor vores standard segment af salgsbiler - typisk på grund af alder eller kørte km. Bilen er ikke blevet gennemgået eller tjekket hos os, hvorfor den sælges som den står uden garanti eller reklamationsret til CVR. Det er derfor den kan købes billigere end tilsvarende i markedet. Hvis du ønsker at kunne reklamere efterfølgende, skal du købe en af vores salgsklarebiler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 363.905 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.435 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 454 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-soltag |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| CD/radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Dellæderindtræk | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme |