Seat Mii1,0 60 Style eco 5d
Kontantpris
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/92 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Jeg sælger denne Seat Mii for min mor, der desværre ikke længere kan køre bil. Bilen er generelt i fin stand og har kun kørt under 50.000 KM. Bilen har dog skrammer på begge sider (se billeder) og trænger til en indvendig rengøring. Senest synet i 2024, og skal synes igen til maj. Min mor har købt den fra ny og så vidt jeg ved har den overholdt service (skal se om jeg kan finde servicebogen). Bilen står i 8541 (løgten).
Handel kun ved benyttelse af FDM's slutseddel, betaling via straksoverførsel og vi omregistrerer bilen sammen på stedet. Før en prøvetur skal der fremvises gyldigt kørekort, som jeg tager et billede af. Jeg kører med på prøveturen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 97.402 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Auto. nødbremse | Servo |