Seat Mii1,0 60 Style aut. eco 5d
Kontantpris
69.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 15,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Seat Mii, med automatgear. Både sommer og vinterdæk medfølger. Nye bremser foran og næsten nye bagtil. Synet oktober 2025,
Skriv hvis du har spørgsmål eller er interesseret i flere billeder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 104.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 832 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Automatgear |