Seat Leon1,5 TSi 150 FR Black Line ST DSG 5d
Kontantpris
167.761 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 137.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 129 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, tågelygter, aftageligt træk, 2 zone klima, digitalt cockpit, multifunktionsrat, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, splitbagsæde, dellæderindtræk, sportssæder, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, isofix, dæktryksmåler, 7 airbags, esp, KONTAKT SØREN PÅ TLF 28402635 FOR FREMVISNING, FINANSIERING TILBYDES BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, HUSK VI HOLDER ÅBENT I WEEKENDEN EFTER AFTALE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.194 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 666 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, dellæder |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB C tilslutning |