Seat Ateca1,5 TSi 150 FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🌟 Seat Ateca 1,5 TSi 150 FR DSG - Automatgear - Anhængertræk 🌟
🏦 Finansiering fra kun 2.542 kr./md. og 38.880 kr. i udbetaling – inkl. Nummerplader.
💰 Mulighed for Finansiering via Santander samt AL-finans – Fast og variabel rente med, og uden udbetaling
📅 Hurtig levering – kør hjem samme dag (ved danske biler)
🗺️ Mulighed for tilkøb af udvidet garanti gennem Garanti-Gruppen
🔏 Den annoncerede pris er uden udvidet garanti inkluderet i prisen.
🔏 Mulighed for tilkøb af op til 3 års Garanti-gruppen – Starter fra kun 4.995. kr.
🚗 UDSTYRS-HØJDEPUNKTER:
☑️ Svingbart Anhængertræk (1.600 kg.)
☑️ Automatgear
☑️ Ratgear
☑️ Fartpilot/Adaptiv fartpilot
☑️ Lane assistent/Front Assist
☑️ Tågelygter
☑️ Navigation
☑️ Sædevarme foran
☑️ 360°Bakkamera
☑️ Parkeringssensor bag/for
☑️ Regn sensor
☑️ Automatisk lys
☑️ LED forlygter
☑️ Aircondition/2 zone klima
☑️ Bluetooth & håndfri telefoni
☑️ Apple Carplay/ Android auto
☑️ El betjening bagklap
☑️ Isofix til børnesæder
☑️ Bilen leveres Nyserviceret
☑️ Bilen leveres Nysynet
🔋 Tekniske data:
Hk: 150
Gear: Automatisk (DSG)
Drivmiddel: Benzin
Trækvægt: 1.600 kg.
🔁 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte – send os oplysninger, og vi giver et fair tilbud.
🚚 Landsdækkende levering med autotransport – vi kan også tage din brugte bil med retur.
📍 Alle vores biler kan opleves på vores adresse Ellehammersvej 2A, 7100 Vejle og er klar til prøvekørsel og levering (medmindre andet er angivet).
🕒 Åbningstider:
Mandag – Fredag: 10:00 – 17:00
Lørdag: Lukket (Åbent efter aftale)
Søndag: 12:00 - 16:00
📞 Tlf.: 22 11 44 44
📨 Mail: ml@autoone.dk
**Der tages forbehold for tastefejl, udstyrs variation/fejl på danske samt importerede biler, ændringer i udstyr samt finansieringsberegninger**,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 363.912 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.270 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 630 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Skiltegenkendelse |
| AUX tilslutning | Svingbart træk (elektrisk) |
| CD/radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |