Seat Leon1,4 eHybrid FR Sportstourer DSG 5d
Kontantpris
184.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
FR model med diverse FR detaljer såsom sort tagræling og rude lister, sort taghimmel, sportsrat og sportssæder i farven Desire Red.
Highlights:
Aftageligt anhængertræk
LED forlygter.
Apple carplay/android auto.
Adaptiv fartpilot
Lane assist
Indbygget navigation.
Multifunktionssportsæderrat med varme.
3 zone klima anlæg, sædevarme i forsæder, elklapbare-spejle med varme, padelshift, regnsensor, nedblændeligt bakspejl, køreprofilindstilling. Billig forsikring og finansiering tilbydes
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 389 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Sportssæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Tagræling |
| DAB radio | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |