Seat Leon1,4 eHybrid FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 65 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 27 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
* 17" alufælge
* Aftageligt anhængertræk - 1500kg!
* Bakkamera med Parkeringssensor for & bag
* Adaptiv fartpilot
* Nøglefri adgang og start
* Fuld LED forlygter med fjernlysassistent
* Sportsmultifunktionslæderrat med varme
* Forsæder med varme
* Park Assist
* Vognbaneassistent
* Nødbremsassistent
* Trådløs Apple Carplay & Android Auto
* Skiltegenkendelse, træthedsregistrering, trådløs mobilopladning, kørecomputer, digitalt cockpit, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk parkeringsbremse, navigation, regnsensor, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, isofix, airbag, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, 4x el-ruder, dynamisk blinklys i bag, el-klapbare sidespejle m/varme, højdejust. forsæder, automatisk start/stop
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.586 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 270 liter |
| Vægt | 1.642 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 418 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys i bag | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |