Renault Zoe52 Intens 5d
Kontantpris
84.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 383 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/245 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Danmarks Billigste Renault Zoe 50'er til salg! Super Velholdt og velkørende, Nysynet og -serviceret specialversion med extra featuress ifht. standard Intens, bl.a. Stor skærm, ratvarme, vintermåtter mm. Står på sommerdæk på alufælge men Vinterdæk på stålfælge kan evt følge med. Pearl-white med flotte blomster som dog let kan fjernes uden skader. Kører stadig 340km på batteriet på en god sommerdag. BIlen står i Vejby strand men kan fremvises i København efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.921 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |