Renault Captur0,9 TCe 90 Dynamique 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Pæn og velholdt bil. Den står med nye helårsdæk fra november måned 2025.
Den er driftssikker/ starter hver gang.
Farve: Råhvid/sort.
Yderligere oplysninger:
Multifunktionsrat, 3-punktsseler ved alle sæder, ABS-bremser, BAS, EBD, Forsæder m. varme, Førerairbag, Passagerairbag, Tågeforlygter, Højdejusterbart førersæde, Nakkestøtter ved alle sæder, Selekraftbegrænsere, Dækreparationssæt, Kørecomputer, Medianav m. radio (4X20W), navi. musikstreaming via bluetooth, 7" touch screen, Læderrat, Elektronisk startspærre, El-ruder m. singletouch-funktion, el-klapbare sidespejle, Elektronisk klimakontrol (ECC), ESP, 17" aluminiumsfælge, Isofix-beslag, Omdrejningstæller, 12V stik i midterkonsol, Splitbagsæde 60/40, Førersæder m. antidykfunktion, Airbags foran og i siderne, Nøglekort m. håndfri betjening, Regn- og lyssensor, selealarmer, parkeringssensor bag.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 221.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.076 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
|---|