Renault Scenic E-Tech87 Esprit Alpine 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 1.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 607 km |
| Batterikapacitet | 87,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
* KUN 1.000 km
* Aftageligt træk
* 360° kamera
* Nøglefri betjening
* Adaptiv fartpilot
* El betjent bagklap
* Automatisk parkeringssystem
* 20" alufælge
* Apple Carplay
* Varmepumpe
* harman/kardon lydanlæg
* Bakkamera
* Vognbaneassistent
* Blindvinkelsassistent
* Skiltegenkendelse
* Automatisk nødbremsesystem
* Fuld LED forlygter med fjernlysassistent
* LED baglygter
* 2 zone klima
* Trådløs mobilopladning
* Ambiente belysning
* Navigation
* Del-læderkabine
* Digitalt cockpit
* Varme i rat
* Aut. nedbl. bakspejl med kamera
* Sædevarme
* Musikstreaming via bluetooth
* Læder multifunktionsrat
* Mørk loftbeklædning
* Mørktonede ruder i bag
* Sorte rails samt rudelister
* El-justerbar lændestøtte
* Parkeringssensor for & bag
* Regnsensor
* Elektrisk parkeringsbremse
* Dæktryksmåler
* Armlæn for & bag
* USB tilslutning for & bag
* 3-faset ladning
* CCS hurtig ladestik
* Service ok
* Leveres nysynet
Automatgear, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, auto hold, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. førersæde, splitbagsæde, tågelygter, led kørelys, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, type-2 ladekabel, dab radio, håndfrit til mobil, android auto, internet, virtuelt bakspejl, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, 8 airbags, antispin, 2 nøgler.
Indregistreret 1 gang 23-09-2024
Attraktiv finansiering tilbydes med eller UDEN udbetaling.
Under klargøring. Billeder følger...
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 545 liter |
| Vægt | 1.852 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 559 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 8 airbags | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træk |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Virtuelt bakspejl |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |