Renault Megane E-Tech60 Evolution ER 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 466 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 150 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 124 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 33 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Renualt Megane E-tech med det helt fantastiske openR link-multimediesystemet - En el-bil som er gennemtænkt ned til mindste detalje og en bil med utroligt meget udstyr.
Attraktiv finansering fra 1.895, - om måneden med 20% i udbetaling✔️
🔋 Rækkevidde (WLTP): 433 km
⚡ AC-ladning:
- Max effekt: 11 kW
- 0–100 %: ca. 5 timer
⚡ DC-hurtigladning:
- Max effekt: 124 kW
- 10–80 %: ca. 30 minutter
Af udstyr kan der nævnes:
- ✅ Anhængertræk
- ✅ Adaptiv fartpilot, ACC
- ✅ 18” alufælge med helårsdæk
- ✅ Vognbaneassistent
- ✅ Fuld LED kørelys, Adaptivt lyssystem foran med lysdæmper-funktion
- ✅ openR med 12,3’’ førerdisplay and 12’’ multimedieskærm m.indbygget Google Maps
- ✅ bakkamera
- ✅ Trådløs Android Auto og Apple CarPlay
- ✅ Fuld LED kørelys
- ✅ Håndfri adgang via nøglekort med Automatisk oplåsning af dørene når føreren nærmer sig
- ✅ Parkeringssensor (bag)
- ✅ ISOFIX ved tre siddepladser
- ✅ 2 zonet klima
- ✅ Trådløs mobilopladning
- ✅ type 2 ladekabel
- ✅ Og MEGET mere!
𝑻𝑨 𝑩𝒊𝒍𝒆𝒓 – 𝑽𝒊 𝑻𝑨’𝒆𝒓 𝒅𝒊𝒈 𝒕𝒓𝒚𝒈𝒕 𝒊𝒈𝒆𝒏𝒏𝒆𝒎 𝒆𝒏 𝒃𝒊𝒍𝒉𝒂𝒏𝒅𝒆𝒍
Hos os får du en 𝒌𝒐𝒎𝒑𝒍𝒆𝒕 𝒐𝒈 𝒕𝒓𝒚𝒈 𝒃𝒊𝒍𝒉𝒂𝒏𝒅𝒆𝒍 fra start til slut.
Vi tilbyder 𝒇𝒊𝒏𝒂𝒏𝒔𝒊𝒆𝒓𝒊𝒏𝒈, 𝒍𝒆𝒂𝒔𝒊𝒏𝒈, 𝒔𝒆𝒓𝒗𝒊𝒄𝒆- 𝒐𝒈 𝒓𝒆𝒑𝒂𝒓𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏𝒔𝒂𝒇𝒕𝒂𝒍𝒆𝒓, 𝒇𝒐𝒓𝒔𝒊𝒌𝒓𝒊𝒏𝒈, 𝒍𝒂𝒅𝒆𝒍ø𝒔𝒏𝒊𝒏𝒈𝒆𝒓 𝒔𝒂𝒎𝒕 𝒇𝒐𝒓𝒍æ𝒏𝒈𝒆𝒕 𝒈𝒂𝒓𝒂𝒏𝒕𝒊
– alt samlet ét sted, så du kan vælge den løsning, der passer bedst til dine behov.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 𝑻𝒓𝒖𝒔𝒕𝒑𝒊𝒍𝒐𝒕-𝒔𝒄𝒐𝒓𝒆: 4.7 – vores kunder har talt!
Har vi ikke lige den bil, du søger? 𝑲𝒐𝒏𝒕𝒂𝒌𝒕 𝒐𝒔 𝒂𝒍𝒍𝒊𝒈𝒆𝒗𝒆𝒍!
Vi står klar til at hjælpe dig med at finde netop 𝑫𝑰𝑵 𝒅𝒓ø𝒎𝒎𝒆𝒃𝒊𝒍.
Se meget mere på vores hjemmeside: 𝒘𝒘𝒘.𝒕𝒂𝒃𝒊𝒍𝒆𝒓.𝒅𝒌 – vi glæder os til at høre fra dig!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.609 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.599 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 517 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Helårshjul |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 airbags | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |