Renault Megane IV1,5 dCi 115 Intens Sport Tourer EDC Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
119.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Leasing med Fri Km tilbydes, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, airbag, antispin, esp, Træk til 1700Kg (Kan monteres)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 263.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 1.504 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |