Renault Megane E-Tech40 Techno 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 21.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 300 km |
| Batterikapacitet | 40,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 85 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bemærk særligt:
- Super smart Megane med en masse lækkert udstyr, herunder stor skærm m. Goole built-in, samt Android Auto og Apple Carplay, digitalt cockpit, dellæder kabine mm.
- Leveres nyserviceret og nysynet
Vi tilbyder finansiering både med og uden udbetaling.
Kontakt salgsafdelingen på tlf. 75823288 for at høre mere!
20" Alufælge, ABS, Bakkamera, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, Fartpilot, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Parkeringssensor bag, Trådløs mobilopladning, Sædevarme for, Indfarvede kofangere, Mørktonede ruder bag, Tonede ruder, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Læderrat, Rat m. varme, Splitbagsæde, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Isofix, Skiltegenkendelse, Startspærre, Vejbaneassistent, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Digital instrumentering, Elruder for/bag, Fjernbetjent centrallås, Nøglefri start, Nøglefri døre, Regnsensor, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Delkunstlæderindtræk, Multijusterbart rat, Mørk loftbeklædning, Automatisk nødopkald
NB: Bilen er importeret så tekniske data og udstyr kan variere fra danske modeller
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.545 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |