Renault Kadjar1,6 dCi 130 Bose Edition 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI,
16" alu vinter, 19" alu sommerdæk medfølger, træk, fartpilot, 2 zone klima, navigation, LED PURE VISION - forlygter, led baglygter, BOSE-lydanlæg, R-Link, vognbaneassistent, fjernlysassistent, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), sort dellæderindtræk, nøglefri adgang, digitalt cockpit, skiltegenkendelse, multifunktionslæderrat, regnsensor, håndfrit til mobil, sædevarme, mørktonede ruder i bag, tagræling, nøglefri tænding, højdejust. førersæde, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, 12V, usb-tilslutning, partikelfilter, service ok senest v. 193.000 km, seneste syn d. 26/6-24, sortmetal "Étoilé"
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 388.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 574 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 19 tommer Alufælge | Multifunktionsrat |
| 2 zone klima | Navigation |
| 4x el-ruder | Nøglefri adgang |
| ABS-bremser | Nøglefri tænding |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | USB tilslutning |
| LED baglygter | Vognbaneassistent |