Renault Captur0,9 TCe 90 Dynamique 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 154.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
En Kompakt SUV med Stil og Komfort Søger du en by venlig SUV med et moderne design og brændstoføkonomi i top?
Highlights:
✅ Klimanlæg
✅ Parkeringssensor Bag
✅ LED Kørelys
✅ Nøglefri Adgang Og Start/Stop
✅ Fartpilot
✅ Sædevarme
✅ Navigation
✅ Bluetooth
✅ Automatisk Lys
Vi Tilbyder:
💰 Attraktiv Finansiering Med Og UDEN Udbetaling
💎 Garanti Løsninger Helt Op Til 48mdr.
🚗 Tager Gerne Din Bil I Bytte
VI ER MEDLEM AF DANSK BILBRANCHERÅD - DIN SIKKERHED FOR EN TRYG BILHANDEL!
BILEN LEVERES:
✅ NYSYNET
✅ NY SERVICERET
✅ KLARGJORT
✅ INKL. NUMMERPLADER
✅ PRIS INKL. ALT
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 220.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.076 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |