Renault Kadjar1,3 TCe 140 Limited EDC 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
142.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI,
Auto.gear/EDC, 17" alu vinter, løse sommerdæk medfølger, træk, glastag, fartpilot, 2 zone klima, navigation, nøglefri adgang, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), led kørelys, led baglygter, sort dellæderindtræk, Advarsel v. vognbaneskift, active braking, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, R-link, sædevarme, multifunktionslæderrat, regnsensor, håndfrit til mobil, digitalt cockpit, mørktonede ruder i bag, tagræling, nøglefri tænding, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, automatisk start/stop, usb-tilslutning, service ok ved Auto. Renault værksted - senest v. 83.000 km, seneste syn d. 3/6-24, rødmetal "Flamme"
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 326.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 472 liter |
| Vægt | 1.471 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 382 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 2 zone klima | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, dellæder |
| Fartpilot | Sædebetræk, læder |
| Fjernlysassistent | Sædevarme |
| Håndfrit til mobil | Skiltegenkendelse |
| Højdejust. førersæde | Tagræling |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Tonede ruder |
| Læderindtræk | Træk |
| LED baglygter | USB A tilslutning |
| LED Kørelys | USB tilslutning |