**Renault Clio 1,0 TCE Zen 90HK 5d - 2022, kun 55.000 km**
Er du på udkig efter en veludstyret hatchback med smart teknologi og komfort? Denne Renault Clio fra 2022 kunne være dit næste køretøj. Bilen er først indregistreret i 2023 og har kørt 55.000 kilometer. Den kører på benzin og har en manuel gearkasse med 5 gear.
Køretøjet er udstyret med en række funktioner, der gør kørslen både komfortabel og praktisk. Det inkluderer el-foldbare spejle, der letter parkeringen, samt parkeringssensorer bag for ekstra sikkerhed ved bakning. Fartpiloten sikrer en afslappet kørsel på motorvejen, mens klimaanlægget holder temperaturen behagelig året rundt.
Interiøret byder på moderne teknologi som håndfri telefon og et multimediesystem med Apple CarPlay og Android Auto, så du kan holde forbindelsen og afspille din yndlingsmusik via Bluetooth. Derudover kommer bilen med sædevarme for, så du kan holde varmen på kolde dage.
Renault Clio har en tophastighed på 180 km/t og en brændstoføkonomi på 23,3 km/l. Med en årlig ejerafgift på 1520 kr. kan du forvente overkommelige driftsomkostninger. Bilen er lokaliseret i Hadsund, og du kan kontakte forhandleren på Hadsund@autohus.dk for mere information.
**Nøgleudstyr:**
-El-foldbare spejle 🪞⚡
-Håndfri telefon 📞
-Multifunktionsrat 🎛️
-Parkeringssensor bag 📡
-Sædevarme for 🔥
-Automatisk nødopkald 🚨📲
-Apple CarPlay & Android Auto 📱
-Fartpilot 🛣️
-Klimaanlæg ❄️☀️
-Nøglefri betjening 🔑
-16" Alufælge ✨🛞
Der tages forbehold for tastefejl.