Renault Zoe52 Zen 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 385 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 108 hk/225 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚗 Renault Zoe ZE 52 — El — Automatgear — Veludstyret 🚗
Populær og økonomisk elbil med god rækkevidde og masser af udstyr. Denne Zoe ZE 52 kombinerer komfort, moderne teknologi og nem kørsel – perfekt til både bykørsel og pendling.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Automatgear
✔️ Digitalt cockpit & kørecomputer
✔️ Navigation
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Musikstreaming via Bluetooth + håndfri telefoni
✔️ DAB+ radio & USB-A tilslutning
✔️ Multifunktionsrat i læder + ratvarme
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg + aircondition
✔️ Nøglefri tænding & fjernbetjent centrallås
✔️ Sædevarme foran
✔️ 4x el-ruder & el-sidespejle
✔️ Elektrisk parkeringsbremse + Auto Hold
✔️ Fartpilot
✔️ Bakkamera
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Regnsensor & automatisk lys
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Automatisk nødbremsesystem
✔️ Automatisk nødassistent
✔️ ESP & antispin
✔️ Isofix til barnesæder
✔️ Dæktryksmåler
✔️ Fuld LED for- og baglygter
✔️ 16" alufælge
✔️ Splitbagsæde & bagagerumsdækken
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Delkunstlæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |