Renault Clio IV1,5 dCi 75 Expression Sport Tourer 5d
Kontantpris
9.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 394.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
bilen er synet 27-09-2024 bilen har defekt GEARKASSE SÅ KAN IKKE KØRE TRÆNGER TIL EN STOR KLARGØRING HAR STÅER STILLE
, bagagerumsdækken, stofindtræk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, isofix, airbag, esp, antispin, 8 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 192.401 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.194 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 8 airbags | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
|---|---|
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle |