Renault Clio IV0,9 TCe 90 Expression Sport Tourer 5d
Kontantpris
64.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn og velholdt bil, fået service hvert år, undervognsbehandlet sidst 2024, aircond service 2024, har hængertræk, lygtebræt med nummerplade, baksensor samt ekstra udvendig pakke. Vinterhjul.
Har altid kørt længere ture, skiftet forfjedere 2025.
Kan først leveres fra den 20-27 april, men mulighed for at se og prøvekøre bilen inden.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 182.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.020 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder |