Renault Captur1,6 E-Tech Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 40,0 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 34 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
⭐️ VELHOLDT OG ØKONOMISK CAPTUR ⭐️
⭐️ NY SERVICERET
⭐️ SYNET
⭐️ ALLE SERVICE OVERHOLDT
⭐️ ADAPTIV FARTPILOT MED KØ-ASSIST
⭐️ LANE ASSIST
⭐️ FRONT ASSIST
⭐️ BAKKAMERA
⭐️ TRÆK
⭐️ ANDROID OG APPLE CARPLAY
_____________________________________________
🧮 Finansiering både med el. uden udbetaling
💶 God pris for din byttebil
📑 Mulighed for udvidet garanti
📞 Ring og aftal fremvisning og stå forrest i køen
❗️ Vi har alle biler på lager og klar til omgående levering
🔶Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
🔙 Forbehold for skrive- og tastefejl og fejl i øvrigt _____________________________________________
Vi holder åbent mandag – fredag 08:00-17:00 og søndag 11:00-17:00
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, stofindtræk, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-soltag, vinterhjul, træk, led baglygter, fuld led forlygter, led kørelys, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, træthedsregistrering, airbag, adaptiv fartpilot med kø-assistent, city steering, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.539 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| City steering | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Træk |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |