Renault Captur1,5 dCi 90 Expression 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 281.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- Nysynet d. 26-03-2026.
- Nyserviceret v/281.000.km med ny Tandrem og olieskifte.mm.
- Navigation.
- Elruder for/bag.
- Klimaanlæg.
-Nøglefri døre, Nøglefri start.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 223.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 584 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |