Nissan X-Trail1,75 dCi 150 Tekna 7prs 5d
Kontantpris
190.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 123.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen kører rigtigt godt og har overholdt alle services og er en rigtig god til at trække campingvogn
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 437.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.750 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Auto. parkering | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |