Nissan Qashqai1,3 Dig-T 160 Tekna+ Dynamic DCT 5d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
★ BEMÆRK! TOP UDSTYRET QASHQAI, DANSKERNES FAVORIT SUV ★
★ ★Dynamic pakke ★ ★
🚗 BILENS UDSTYR:
✅ Undervognsbehandlet
✅ Navigation
✅ Adaptiv Fartpilot
✅ Panorama glastag
✅ Fuld læderkabine
✅ Bluetooth til streaming af musik
✅ Håndfri telefonen
✅ 19" Alufælge
✅ Automatisk nødbremsesystem
✅ Nøglefri betjening
✅ Bose-Lydsystem
✅ Klimaanlæg
✅ Multifunktionsrat
✅ Sædevarme
✅ LED kørelys
✅ Tågeforlygter
✅ Aft. træk
✅ Bakkamera 360 grader
✅ El-spejle
OG MEGET MEGET MERE!!
💡VI TILBYDER DIG:
✅ Finansiering med & uden udbetaling
✅ Udvidet Bilgaranti når du køber ny eller brugt bil
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår og mulighed for månedlig betaling.
✅ Kilometer garanti
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 🕒
🏠 Vi holder åbent hus alle i weekenden begge dage fra 10 -15
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | Lygtevasker |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |