Nissan Qashqai1,6 dCi 130 Tekna+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 199.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.450 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
💯 BEMÆRK: Bilen kan leveres med en fejlfri 100% Autotjek fra Applus.
HIGHLIGHT:
✅ 360° KAMERA
✅ LED FORLYGTER
✅ FARTPILOT
✅ BLINDVINKELASSISTENT
✅ PANORAMA GLASTAG
✅ SKILTEGENKENDELSE
✅ AFT. TRÆK
✅ 19" ALUFÆLGE
✅ NAVIGATION
✅ 2-ZONE KLIMAANLÆG
✅ PARKERINGSSENSOR FOR & BAG
✅ Tidl. Reg.Nr DF12994
🌟 SIKKERHEDSPAKKE KAN TILKØBES FOR 4.995 KR. 🌟
Sikkerhedspakken indeholder:
NYSYNET
NYSERVICERET
12 MDR. MOTORFORSIKRING
NUMMERPLADER
100% AUTOTJEK
Hvorfor vælge HH BILSALG ApS?
✅ Vi prismatcher alle vores biler til markedets bedste pris
✅ Markedets bedste finansiering
✅ Alle byttebiler er velkomne
✅ 100% Autotjek på alle biler
Udstyret med: ABS, Alarm, Anhængertræk, Apple CarPlay, Blindvinkelassistent, Centrallås, Fartpilot, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Service overholdt, Startspærre, Undervognsbehandlet, 360° kamera, Airbag, Alufælge, Anhængertræk aftageligt, Antispin, Auto hold, Bluetooth, Elruder for, Ikke ryger, Kopholder, Musikstreaming via bluetooth, Servo, Vejbaneassistent, 6 gear, Aircondition, Bakkamera, Diesel partikelfilter, El-spejle, ESP, Fjernbetjent centrallås, Isofix, Kørecomputer, Udvendig temperaturmåler, Skiltegenkendelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 332.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.419 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 gear | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alarm | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Panoramatag |
| Apple carplay | Parkeringssensor |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |