Nissan Qashqai1,3 Dig-T 140 N-Connecta 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/240 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, xenonlys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, træk, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, stemmebetjening, auto hold, vognbaneassistent
Vi tilbyder attraktiv forsikring!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Ring for fremvisning eller spørgsmål vedr. finansiering.
+4570608079
Vi har åben man-fre
09:30-17:30
Lørdag: 11-15:00
søndag 11-15:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 271.211 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.300 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |