MINI Cooper1,6 3d
Kontantpris
59.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2007 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/160 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
FINANSIERING MED 0,- I UDBETALING, Fin bil der er passet med service, Synet Dec 2025, undervognsbehandlet, 16" alufælge, el-sidespejle, kørecomputer, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, isofix, airbag, antispin, Vi tager gerne din nuværende bil i bytte, Mere info på www.k2biler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.040 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |