MINI Cooper SEMaximise 3d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Produceret | 9/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 228 km |
| Batterikapacitet | 28,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
- Denne bil leveres med MINI NEXT garanti.
- Fuld garanti på din bil i 24 måneder eller 40.000 km.
- Bilen har bestået vores 360 graders eftersyn.
- Introduktion i alt hvad din nye MINI kan af vores product genius ved udlevering.
• Maximise Edition
• Sort Læderindtræk
• Panorama Glastag
• Harman Kardon
• Head-Up Display
• MINI Navigation
• Sportssæder
• 17" Alu. Tentacle Spoke Black
• Komfort Adgang
• Driving Assistant
• Park Assist m. Bakkamera
• LED Forlygter
• Fartpilot
• Island Blue Metallak
Island Blue Met., MINI Yours Lounge/Carbon Black Læder, MINI Navigation m. Udvidet Digital Kombi, Harman Kardon Surround Sound System, Panorama Glastag, MINI Head-Up Display, Komfort Adgang, Park Assist m. Bakkamera, Driving Assistant, Sportssæder, Rapid Charging, DAB Tuner, MINI Yours Sports Læderrat m. Multifunktion, LED Forlygter, PDC Sensorer For & Bag, Lyspakke, Fartpilot, Forberedelse til Apple Carplay, Trådløs Mobilopladning, Akustisk Fodgænger Beskyttelse, MINI Driving Modes, Sort Lofthimmel, MINI Connected XL, Radio MINI Visual Boost, Varme Pumpe, Klimaautomatik, Sædevarme, Bluetooth Musik Streaming, Bluetooth Telefon, USB/Audio Interface, Real Time Traffic Information, Intelligent Nødopkald, Teleservices, eDrive Services, Connected Drive Services, Remote Services, Interiør MINI Yours Interiør Overflader i Alu., Automatisk Antiblænd Bakspejl, El. Foldbare Spejle m. Antiblænd Funktion, Performance Control, Hvide Blink, Armlæn For, Isofix, Opbevarings Pakke, Overvågning Dæktryk, 17'' Alu. Sommerhjul Tentacle Spoke.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-soltag | Soltag |
| Elektrisk kabinevarmer | Sportssæder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |