MINI Cooper1,5 Maximise aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,6 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Her udbydes en helt unik Mini Cooper 5-Dørs Steptronic.
Så har du behov for en bil uden begrænsninger er her muligheden.
Bilen er købt af ny og derfor en 1-ejers bil.
Bilen har en aktiv Mini Service inclusive aftale frem til 2029 eller 90.000 km.
Enigmatic black metallic
Sort dellæder
Udstyr:
- Sports læderrat med multifunktion
- Bakkamera
- 17" Mini Cooper Roulette Styling 502
- Apple CarPlay
- Sportssæder for
- PDC I bag
- Regnsensor
- Klimaautomatik med 2-zoner
- Fartpilot
- LED kørelys
- LED lygter
- Bakspejl med aut. nedblænding.
- Højdejusterbar sæder
- Isofix I bag samt passagersæde
- Armlæn
- Sædevarme
- Interiørlister i piano sort
- Ambientebelysning
- Mini Driving modes
- Driving assistant
- DAB tuner
- Teleservices
- SOS nødopkaldsfunktion
- Classic trim
Skal der tages en bil i bytte er det også en mulighed :)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.549 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 278 liter |
| Vægt | 1.230 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fartpilot |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |