MINI Cooper S2,0 Cabriolet aut. 2d
Kontantpris
279.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 192 hk/280 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kun for Feinschmekkere!! Jeg sælger nu min elskede MINI Cooper S cabriolet, 2,0 aut. (192 hk) da jeg har fået mig “next step” nemlig en Porsche 911 og har ikke plads/brug for 4 biler. Den er yderst udsøgt og velholdt, farven hedder Thunder Grey og kalechen er med Union Jack flaget indgraveret. Den har stort set alt hvad der findes af ekstra udstyr (se foto heraf). Bilen har selvfølgelig alle service udført hos aut. BMW/MINI forhandler. Nypris i 2019, ca. kr. 650.000. Kun seriøse henvendelser, tak.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 160 liter |
| Vægt | 1.290 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|