MINI Cooper1,5 3d
Kontantpris
62.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 255.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Mini Cooper fra 2014.
Brugt som pendlerbil mellem Nordjylland og Sjælland. Vi købte bilen hos en forhandler i 2022 og har været meget tilfredse.
Bilen er på nuværende tidspunkt på nykøbte vinterdæk fra februar 2026 og derudover medfølger der sommerdæk på alu. fra 2022.
Nysynet, nye bremseklodser og nu forrude.
Stor “radiopakke” med navigation og Bluetooth-display.
Skarp pris på grund af skift til elbil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 249.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 382 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Servo |