MG ZT2,5 V6 180 aut. 4d
Kontantpris
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2005 |
| Kilometertal | 250.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,0 km/l |
| CO2 udledning | 250 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
Skriv til på 42 23 50 79 ved interesse eller spørgsmål
Danmarks eneste til salg! RIGTIG MEGET BIL TIL BILLIGE PENGE
Her har du muligheden for at købe en meget unik bil. MG ZT 2.5 V6 med automatgear, det en super flot og velkørende bil med massere af kræfter.
Bilen starter og kører rigtig godt i både motor og gearkasse samt styretøj. Samt så står den også ret flot synes jeg.
Lidt rust i bunden af forskærmen men ellers meget pæn.
Syn: 31-01-2027
Reg Nr: EF 79 470
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.450 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Automatgear | Træk |